Moja książka jest znów dostępna!

  • 470 stron przystępnej wiedzy
  • 10 praktycznych rozdziałów
  • 166 kolorowych ilustracji

Cena: 99,90 zł

Sprzedaż wznowiona
do wyczerpania nakładu!

Wysyłka nastąpi:
w ciągu 1-2 dni roboczych

Najbardziej praktyczna książka o inwestowaniu już w sprzedaży!

Sprzedaż wznowiona

do wyczerpania nakładu

470

stron przystępnej wiedzy
w twardej oprawie

10

rozdziałów pełnych praktycznych informacji

166

kolorowych ilustracji, diagramów i wykresów

Cena: 99,90 zł

Wysyłka nastąpi

w ciągu 1-2 dni roboczych

Szukasz praktycznej książki o inwestowaniu?

Sprzedaż wznowiona!

do wyczerpania nakładu

Wysyłka książek nastąpi

w ciągu 1-2 dni roboczych

470

stron przystępnej wiedzy
w twardej oprawie

10

rozdziałów pełnych praktycznych informacji

166

kolorowych ilustracji, diagramów i wykresów

Cena: 99,90 zł

Czym wyróżnia się ta książka o inwestowaniu? Cechuje ją zrozumiały język i forma praktycznej instrukcji, dzięki czemu każdy może krok po kroku zacząć inwestować. Po lekturze na zawsze zmienisz podejście do finansów i będziesz umiał zabezpieczyć finansową przyszłość sobie i swojej rodzinie. Większość Polaków nie oszczędza ani nie inwestuje, wszystkie zarabiane pieniądze wydaje albo zostawia na rachunku bankowym, gdzie z miesiąca na miesiąc coraz bardziej tracą na wartości. A inwestować nie jest trudno i po prostu warto. Zacznij, a już po kilku latach będziesz wdzięczny samemu sobie.

Czytając „Inwestowanie dla każdego”, zrozumiesz, że możesz inwestować nawet niewielkie kwoty (choćby 200 czy 500 złotych) i to nie dysponując zbyt dużą ilością czasu. Nie trzeba być maklerem, spekulantem ani ekspertem od giełdy i światowej gospodarki, bo ISTNIEJĄ PROSTE FORMY INWESTOWANIA, o których przeczytasz w tej książce. A jeśli już inwestujesz, to książka pomoże Ci robić to lepiej, czyli tak, aby mniejszym nakładem pracy osiągać lepsze niż dotychczas wyniki. Jeśli chcesz się dowiedzieć o książce jeszcze więcej, to w tym wpisie na blogu przedstawiłem jej szczegółowy spis treści.

FRAGMENTY KSIĄŻKI

Myślisz, że inwestowanie jest tylko dla bogatych?

nie jest

unnamed file

Myślisz, że inwestowanie jest tylko dla bogatych?

nie jest

Czytając „Inwestowanie dla każdego”, zrozumiesz, że możesz inwestować nawet niewielkie kwoty (choćby 200 czy 500 złotych) i to nie dysponując zbyt dużą ilością czasu. Nie trzeba być maklerem, spekulantem ani ekspertem od giełdy i światowej gospodarki, bo ISTNIEJĄ PROSTE FORMY INWESTOWANIA, o których przeczytasz w tej książce. A jeśli już inwestujesz, to książka pomoże Ci robić to lepiej, czyli tak, aby mniejszym nakładem pracy osiągać lepsze niż dotychczas wyniki. Jeśli chcesz się dowiedzieć o książce jeszcze więcej, to w tym wpisie na blogu przedstawiłem jej szczegółowy spis treści.

Ocena 9.6/10 w serwisie lubimyczytac.pl

lubimyczytacdesktop
lubimyczytacmobile e1713961313384

powiadom o premierze

Czego spodziewać się po lekturze książki?

Poprowadzę Cię krok po kroku i pokaże sposoby inwestowania, które:

  • są łatwe nawet dla tych, którzy jeszcze nigdy tego nie robili,
  • nie wymagają od Ciebie śledzenia spadków i wzrostów na giełdzie,
  • pozwolą Ci oszczędzić na podatkach (konta IKE, IKZE),
  • podniosą Twoje dotychczasowe wyniki inwestycyjne.
ROZDZIAŁY KSIĄŻKI

Jak opanować podstawy inwestowania

1

R1

R1Dlaczego warto inwestować?

Dlaczego warto inwestować

Moja książka o inwestowaniu dla początkujących i bardziej zaawansowanych rozpoczyna się rozdziałem, w którym przekażę Ci definicję bogactwa i wyjaśnię jego filary. Podkreślę kluczową rolę zarabiania i oszczędzania w procesie bogacenia się oraz główną funkcję inwestowania, jaką jest pomnażanie majątku. W zachęceniu Cię do rozpoczęcia inwestowania pomoże mi obalenie kilku szkodliwych mitów na jego temat, dzięki czemu zrozumiesz, że inwestowanie może być zarówno zyskowne, jak i proste oraz niewymagające dużych nakładów czasu.

2

r2

r2Opis popularnych form inwestowania

Opis popularnych form inwestowania

Rozdział drugi w szczególny sposób pomoże Ci ustawić odpowiednie oczekiwania wobec inwestowania. Wyjaśnię Ci różnice między inwestowaniem a spekulacją, a także niuanse odróżniające od siebie różne rodzaje inwestowania. Ten krótki rozdział będzie drogowskazem w dalszym procesie nauki inwestowania i nieodzowną częścią, bez której pogubiłbyś się zarówno w dalszych rozdziałach książki, jak i w dalszym procesie inwestowania.

3

r3

r3Wyjaśnienie podstawowych klas aktywów inwestycyjnych

Wyjaśnienie podstawowych klas aktywów inwestycyjnych

W rozdziale trzecim książki „Inwestowanie dla każdego” w praktyczny sposób wyjaśnię, po co są emitowane i jak działają akcje i obligacje. Zestawię je z innymi klasami aktywów (m.in. nieruchomościami i złotem), porównując ich historyczne stopy zwrotu oraz zdefiniuję ich miejsce w portfelu inwestycyjnym. Zrobię to w sposób ciekawy, dzięki czemu ten rozdział czytał będziesz, jak dobrą opowieść i ani przez chwilę nie poczujesz się, jak podczas nudnej lekcji w szkole.

4

r4

r4Giełdy, indeksy i inwestowanie pośrednie

Giełdy, indeksy i inwestowanie pośrednie

Rozdział czwarty mojej książki o inwestowaniu zawiera definicje i zasady funkcjonowania giełd i indeksów giełdowych. Poznasz tu idee inwestowania bezpośredniego oraz pośredniego. Pokażę Ci, w jaki sposób tworzone są indeksy giełdowe oraz kiedy spółki do nich dołączają, a kiedy je opuszczają. Przedstawię Ci tanie fundusze indeksowe i wyjaśnię, jak ważną rolę w inwestowaniu odgrywają jego koszty.

unnamed file

Myślisz, że giełda to zawsze
wysokie ryzyko?

nie musi tak być

Myślisz, że giełda to zawsze wysokie ryzyko?

nie musi tak być

Oni już przeczytali

Jak przygotować się do inwestowania

5

r5

r5Przedstawienie funduszy ETF

Przedstawienie funduszy ETF

W rozdziale piątym przybliżę Ci pojęcie funduszy ETF, wyjaśniając, jak są tworzone, jakie dają możliwości oraz dlaczego warto w nie inwestować. Przedstawię Ci model oceny funduszy ETF, dzięki któremu dobierzesz najlepszy fundusz w kategorii, podnosząc swoje wyniki inwestycyjne. Wyjaśnię wszystkie kwestie techniczne, z którymi początkujący inwestorzy mają problemy, odpowiednio przygotowując Cię do budowy lub dokonania koniecznych zmian w swoim portfelu inwestycyjnym.

6

r6

r6Badanie swoich preferencji inwestycyjnych

Badanie swoich preferencji inwestycyjnych

Rozdział szósty to coś, co sprawi, że moja książka o inwestowaniu wyróżni się spośród innych lektur tego rodzaju. Zacznę od opisania stylów inwestowania, szybko przechodząc do opisu sposobu dobrania odpowiedniej metody inwestowania do własnych preferencji. Przedstawię metody na kontrolę ryzyka w portfelu inwestycyjnym oraz unikalny sposób na dobranie odpowiednich proporcji akcji do obligacji w portfelu w zależności od wieku, sytuacji życiowej, celów oraz wysokości miesięcznych oszczędności. „Inwestowanie dla każdego” dopasuje się do Ciebie, nie wymagając niczego poza szczerą oceną sytuacji, w jakiej się znajdujesz.

7

r7

r7Przygotowanie do budowy portfela

Przygotowanie do budowy portfela

Podczas pisania doszedłem do wniosku, że moja książka o inwestowaniu dla początkujących i bardziej zaawansowanych nie może obyć się bez rozdziału siódmego, w którym przedstawię konkretne „materiały” przydatne do budowy swojego portfela inwestycyjnego. Dogłębnie opiszę instrumenty giełdowe, dzięki którym stworzysz część akcyjną oraz obligacyjną portfela, wspominając o ich zaletach i wadach w kontekście Twojego sposobu na inwestowanie. Nie zapomnę o wyjaśnieniu kwestii ryzyka walutowego, która trapi inwestora lokującego kapitał również poza granicami naszego kraju. Pokażę sposoby na optymalizację podatkową inwestowania, jakimi są specjalne konta emerytalne IKE, IKZE oraz programy PPK, PPE oraz OIPE.

Myślisz, że jesteś na to za stary, za młody, za bardzo zajęty?

nie jesteś

unnamed file

Myślisz, że jesteś na to za stary, za młody, za bardzo zajęty?

nie jesteś

Jak zacząć prosto inwestować pieniądze

8

r8

r8Budowa i prowadzenie portfela inwestycyjnego

Budowa i prowadzenie portfela inwestycyjnego

Rozdział ósmy to kolejna część książki, która wyróżni ją na tle konkurencji. Zacznę od przedstawienia Ci konkretnych pomysłów na 2 portfele inwestycyjne oraz niuansów związanych z ich prowadzeniem. Zależy mi na tym, abyś zaczął inwestować, więc skupię się na prawdziwych problemach, które w inwestowaniu napotkasz oraz wyjaśnieniu skutecznych sposobów ich rozwiązywania. Średnio zaawansowanym inwestorom spodoba się to, że 2 proste portfela będą przeze mnie modyfikowane na wiele sposobów, dzięki czemu książka umożliwi im dostosowanie ich obecnych portfeli do ich preferencji i temperamentów lepiej, niż udało im się to zrobić samodzielnie.

9

r9

r9Wybór i korzystanie z konta maklerskiego

Wybór i korzystanie z konta maklerskiego

W rozdziale dziewiątym przedstawię sposób na wybranie i korzystanie z konta maklerskiego tak, aby inwestowanie było zarówno tanie, jak i bezpieczne i przyjemne. Znajdziesz tu wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając konta maklerskie. Porównam przykładowe parametry kont oraz opiszę proces selekcji takiego, które będzie Ci odpowiadało najbardziej. Wyjaśnię elementy interfejsu typowego konta maklerskiego oraz sposób składania zleceń w taki sposób, aby zawsze kończyły się pożądanymi transakcjami.

Jak trzymać się ustalonego planu inwestycyjnego

10

r10

r10Konsekwentna realizacja strategii

Konsekwentna realizacja strategii

Rozdział dziesiąty to kulminacja książki, w której opiszę Ci, jak przestać bać się inwestowania i wreszcie zacząć to robić. W 7 krokach, które zrealizujesz w ciągu 7 dni (lub mniej) nie tylko zaczniesz inwestować, ale uodpornisz się na kosztowne i dotkliwe błędy, które popełniają początkujący. Niestraszne będą dla Ciebie problemy w rodzaju wyczekiwania dołków, nadmiernych emocji związanych z inwestowaniem oraz pokusy spekulacji w chwilach, gdy należy zachować zdrowy rozsądek. Wyjaśnię Ci, jak inwestować zaczynając od większych kwot oraz ryzyko związane z obstawianiem tylko jednego kraju.

Po przeczytaniu wszystkich rozdziałów mojej książki staniesz się mądrym i świadomym inwestorem, który zapewni swojej rodzinie bezpieczeństwo i spokój, na jaki zasługuje.

Cześć,
jestem Mateusz

Inwestuję od 12 lat z takim skutkiem, że dziś mógłbym przestać pracować i przez kilkanaście lat żyć tylko z zainwestowanych pieniędzy. Jestem inżynierem i choć nigdy nie pracowałem w finansach, to mój blog o oszczędzaniu, inwestowaniu i zarabianiu oraz publikowane na nim autorskie teksty poświęcone tej tematyce przyciągają co miesiąc prawie 50 tysięcy osób. Od 4 lat aktywnie uczestniczę i pomagam społeczności, odpisując na każdy email i komentarz na blogu, bo naprawdę zależy mi na popularyzacji tematyki inwestowania w Polsce.